Rodzaje ogrodzeń, czyli jaki płot wybrać

Data dodania: 31.07.2017


Ogrodzenie to jeden z elementów, które należy wybrać podczas budowy domu. W pierwszych fazach prac budowlanych wystarczy nam ogrodzenie z siatki, które zabezpieczy miejsce pracy. Jednakże warto już wcześniej zastanowić się, jaki typ konstrukcji będzie dla nas najlepszy, aby jak najwsześnie rozpocząć nad nim pracę. Wymieniamy rodzaje ogrodzeń i doradzamy, jaki płot wybrać.

Najprostsze i najtańsze jest ogrodzenia z siatki, o którym zdążyliśmy wspomnieć powyżej. Siatka dzieli się na zwykłą i zgrzewaną. Jedyną różnicą jest to, że siatka zgrzewana się nie rozciąga, dzięki czemu jest bardziej sztywna. Do ceny siatki doliczyć należy jeszcze koszt słupków, które należy rozmieścić co około oraz drutu w przypadku siatki zwykłej. Zaletą takiego rodzaju ogrodzenia jest przede wszystkim cena oraz fakt, że montaż siatki jest na tyle prosty, że możemy go wykonać samodzielnie. Wadą jest niska wartość wizualna, słabe zabezpieczenie antywłamaniowe oraz to, że siatka jest całkowicie przezroczysta.

Apartamenty z widokiem na morze sprzedaż

Zbliżone wyglądem do siatki są ogrodzenia panelowe. Zbudowane są z paneli, podobnie jak ogrodzenia kute, o których piszemy poniżej, ale same panele zbudowane są z zespawanych ze sobą drutów. Cenę jednego, dwuipółmetrowego panelu należy pomnożyć przez sto, i również dodać koszt  słupków.

Kolejnym rodzajem ogrodzenia są ogrodzenia kute. Mogą być oparte na zwykłych słupkach, kolumnach kamiennych lub murowanych z cegły. Cenę za jedno, dwumetrowe przęsło należy pomnożyć przez około 150 i dodać koszt słupków. Oczyzwiście koszt otoczenia działki, zarówno przy ogrodzeniu kutym jak i panelowych, nie będzie zawierał ceny bram i furtek, a jedynie materiałów przy wykorzystaniu słupków.

Winter Holztechnik

Ostatnim typem ogrodzenia jest ogrodzenie murowane. Począwszy od murów dzikich i cyklopowych wykonywanych z kamieni polnych układanych nieregularnie, poprzez mury rzędowe wykonywane z kamieni ciosanych, skończywszy na ogrodzeniach z cegły i klinkieru. Zaletą takich ogrodzeń jest oczywiście ich wysoka wartość wizualna, a także wytrzymałość.

Podejmując dezycję o wyborze ogrodzenia, warto nawiązać współpracę z doświadczonymi fachowcami lub skonsultować się ze specjalistą z TLS Developer, który doradzi nam, jakie ogrodzenie będzie pasowało do naszego lub już gotowego projektu. Pamiętajmy o tym, że ogrodzenie to jeden z elementów, który jest bardzo ciężko zmienić w kolejnych fazach budowy, dlatego nasza decyzja musi być dobrze przemyślana.

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem