Oszczędności na budowie? Są możliwe!

Data dodania: 03.08.2018


Planujesz taką inwestycję, jak budowa domu? Kiedy nie masz wystarczającej ilości środków finansowych, na pewno poszukujesz sposobu na pewnego rodzaju oszczędności. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – oszczędności na budowie są możliwe. Rozpocznijmy od kwestii podstawowej, czyli wyboru działki budowlanej – najlepiej, jeżeli na jej obszarze nie będzie wody, a grunty będą nośne. Dobrze byłoby gdyby w pobliżu działku znalazły się przyłącza mediów. W sytuacji, kiedy stajesz się właścicielem działki z gruntem słabonośnym, koszty budowy domu mogą niestety wzrosnąć. Jeżeli nie wiesz co zrobić z tym faktem – podpowiadamy. Możesz na przykład wymienić grunt na swojej działce lub też zaizolować go za pomocą przekroju fundamentów. Zastanów się także nad budowaniem piwnicy – jeżeli nie jest ona niezbędna w naszym nowym domu, być może lepiej będzie odpuścić ten wybór. Piwnica to bardzo wygodne rozwiązanie – pomieszczenie w którym można przechowywać wiele zbędnych rzeczy, ale koszt jej budowy jest naprawdę wysoki. Budowa domu z piwnicą wymaga pogłębienia fundamentów, dlatego sprawa jest dość skomplikowana.

Kiedy planujesz oszczędności w związku z budową domu, na pewno szukasz ekonomicznych rozwiązań, jeśli chodzi o tę inwestycję. Jest wiele rodzajów domów, ale nie wszystkie będą oszczędne. Budowanie domów parterowych jest coraz popularniejsze – tego typu nieruchomości, są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które charakteryzuje się dużym poziomem użyteczności. Wiele osób decyduje się jednak na dom z piętrem, ponieważ wizualnie jest on dużo bardziej atrakcyjny. Projekt domu z piętrem warto zlecić doświadczonemu architektowi, ponieważ jest on nieco bardziej skomplikowany niż dom parterowy. Rozbudowana bryła to wyróżnik domu bez piętra, w związku z tym będzie konieczna większa działka. Jeżeli posiadasz niewielki kawałek ziemi – dom piętrowy zajmie na nim dużo mniej miejsca, a resztę ogrodu możesz z łatwością zaadaptować na ogród. Koszty budowy ścian na piętrze mogą jednak powiększyć budżet budowy – dodatkowe ilości betonu, tynku oraz materiałów do ociepleń robią swoje.

Deweloper Szczecin

Jednym z ostatnich wyborów w trakcie budowy domu, jest wybór dachu. Dach może być spadzisty, ale także płaski. Ten pierwszy z pewnością jest bardziej atrakcyjny wizualnie, ale druga opcja będzie tańszym wyborem, ponieważ jego wybudowanie nie jest tak skomplikowane. Płaskie dachy dodatkowo są szczelne, a także dają możliwość ocieplenia. Skomplikowana budowa dachu spadzistego pochłonie nie tylko pieniądze, ale także czas. Wybór należy do Ciebie!

Budowa domów Szczecin