Od czego zacząć urządzanie domu

Data dodania: 13.12.2016


Kiedy budowa domu zbliża się ku końcowi każdy właściciel z niecierpliwością zaczyna myśleć o kolejnym etapie inwestycji, czyli wykończeniu i aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego czy decydujemy się na zakup domu od dewelopera, czy szukamy nieruchomości na rynku wtórnym większość inwestorów woli wykończyć i zaaranżować swoją przestrzeń od zera. Od czego zacząć urządzanie domu, jak powinna wyglądać kolejność prac i co jeszcze warto wiedzieć o aranżacji wnętrz?

Od ogółu do szczegółu

Podstawową zasadą, która zdecydowanie ułatwi każdemu właścicielowi nieruchomości urządzenie swojego domu jest odpowiedni plan prac. Specjaliści projektowania wnętrz zalecają, aby w pierwszej kolejności zająć się elementami większymi, a więc samym przeznaczeniem pomieszczenia, rodzajem wykończenia podłogi, ścian, kolorystyką czy meblami. Krok po kroku powinno się następnie dobierać kolejne elementy takiej układanki, tak aby całość tworzyła przestrzeń spójną wizualnie i funkcjonalnie.

Fado Szczecin Wypożyczalnia

Zasada od ogółu do szczegółu pomaga nawet amatorom zachować porządek w wykończeniu wnętrz i nie pogubić się na kolejnych etapach prac w domu. Zajmując się najpierw rzeczami większymi minimalizujemy ryzyko chaosu we wnętrzu.

Polecamy usługi: deweloper Szczecin

Na własną rękę czy z pomocą fachowców

Decyzja o tym czy aranżacja wnętrza będzie zadaniem dla projektanta wnętrz i ekipy wykończeniowej, czy jednak właściciel domu zajmie się nim we własnym zakresie wbrew pozorom nie jest taka prosta. Oczywiście główną zaletą zlecenia urządzenia domu specjalistom jest pewność, że projekt zostanie zrealizowany bezbłędnie i funkcjonalnie. Ale nie każdy jest w stanie zaufać osobom trzecim i oddać im do dyspozycji wnętrze, które ma się stać naszym domem. Poza tym zatrudnienie architekta wnętrz wiąże się z dodatkowymi kosztami.

G2 TEAM

Z drugiej strony urządzanie domu na własną rękę to spore ryzyko, szczególnie jeśli właściciel nie zna się ani na pracach wykończeniowych, ani na aranżacji wnętrz. W najlepszym przypadku skończy się to chaosem dekoracyjnym i przestrzenią pełną błędów funkcjonalnych. Na pocieszenie można tylko dodać, że ewentualnie będą to nasze błędy i nasz chaos.

Sprawdź ofertę: budowa domów Szczecin

Nauka na błędach, ale nie swoich

Jeżeli właściciel domu decyduje się samodzielnie zadbać o wykończenie i aranżację przestrzeni warto, aby pierwszym krokiem było rozeznanie w najczęściej popełnianych błędach przy urządzaniu wnętrza oraz podstawowych zasadach projektowania domu. Źródłem takiej wiedzy mogą być zarówno magazyny, książki, jak i blogi internetowe z poradami i doświadczeniami innych osób, które mają już budowę domu za sobą.

Zobacz portfolio: deweloper Szczecin

Agencja Interaktywna Poznań: G2 TEAM – projektowanie stron internetowych poznań