Popularne style aranżacji wnętrz

Data dodania: 29.06.2016


Zakończenie etapu budowy domu to czas, w którym właściciel powinien mieć już gotową wizję wykończenia i aranżacji wnętrz. Wszystko po to, aby ostateczny efekt prowadził do urządzenia prawdziwie idealnego domu, który dla mieszkańców jest bezpieczną oazą po całym dniu spędzonym w pracy, szkole czy przy jakichkolwiek innych obowiązkach życia codziennego. Aby osiągnąć taki rezultat warto zainspirować się popularnymi stylami aranżacji wnętrz.

Dlaczego warto na początku urządzania domu obrać jakiś konkretny kierunek? Przede wszystkim, dzięki temu łatwiej osiągnąć spójny, harmonijny efekt, który będzie zarówno przyjemny dla oka, jak również funkcjonalny i praktyczny na co dzień. Wybór określonego stylu lub chociaż inspiracja jakimś motywem ułatwia też podejmowanie trudnych decyzji na każdym etapie wykańczania wnętrz domu.     

Styl skandynawski

Istotą tego stylu jest inspirowanie się czystym, zimnym klimatem krajów skandynawskim, jednocześnie wprowadzając do wnętrza elementy, które sprawią, że całość nabierze przytulnego charakteru. Wydaje się niemożliwe? Nic bardziej mylnego.

Wybierając kolory do aranżacji wnętrz skandynawskich warto sięgać po jasne i neutralne barwy, takie jak biel czy szarości. W kwestii akcesoriów najlepiej sprawdzą się te nawiązujące do natury lub minimalistyczne, ale sielskie dekoracje. Nie może też zabraknąć odpowiednich dodatków tekstylnych, takich jak przytulne pledy czy ozdobne poduszki. Domową atmosferę powinno także podkreślać warstwowe, wielopunktowe oświetlenie.

Styl minimalistyczny

Ten styl w ostatnich latach zebrał znaczne grono zwolenników, przede wszystkim ze względu na elegancki efekt, jaki zapewnia aranżacja wnętrza w tym stylu. Największą trudnością, jaką może sprawiać w trakcie planowania wystroju minimalistycznego jest zachowanie umiaru. Wystarczy kilka ponadprogramowych elementów dekoracji, żeby zaburzyć pożądany efekt oszczędnego wnętrza.

Główne motto, jakie powinno przyświecać właścicielowi, który zdecydował się na aranżację domu w kompozycji minimalistycznej to mniej znaczy więcej. Zastosowane kolory muszą tworzyć harmonijną, spójną całość, a wyposażenie, meble i dodatki mogą przybierać oryginalne formy i geometryczne kształty. Istotne jest także zachowanie wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni, która wzmacnia efekt minimalistycznego wnętrza.

G2 TEAM

Styl industrialny

Estetyka industrialna czerpie z aranżacji wnętrz obiektów przemysłowych, budynków i fabryk, jednak wprowadzając elementy, które nadają przestrzeni domowego klimatu. Kolory stosowane w takich wnętrzach to w głównej mierze odcienie neutralne, takie jak biele, beże czy szarości, jednak uzupełnione kilkoma mocniejszymi akcentami. Te barwy mogą być mocno inspirowane stosowanymi w fabrykach znakami, a więc na pewno sprawdzą się takie kolory jak: żółty, pomarańczowy czy czerwony. Wyposażenie i dekoracje powinny wzajemnie się uzupełniać, jeśli chodzi o surowe, metalowe akcesoria (między innymi lampy) oraz bardziej przytulne elementy jak drewno i tekstylia.


Sprawdź usługi dewelopera: www.tlsdeveloper.pl