Modne elementy wystroju wnętrz

Data dodania: 09.03.2017


Planowanie aranżacji domu to jeden z ulubionych etapów prac nad własnym domem. Dobieranie kolorystyki, mebli i wyposażenia stopniowo tworzy układankę, która w efekcie końcowym staje się po prostu idealnym domem dla wszystkich mieszkańców. Ale taka przestrzeń stanowi także wizytówkę i powód do dumy dla właściciela nieruchomości, dlatego warto zadbać również o to, aby aranżacja podążała z duchem czasu. A jakie są aktualnie modne elementy wystroju wnętrz?

Oświetlenie – styl skandynawski i cotton balls

Odpowiednie oświetlenie często potrafi odmienić wnętrze, wizualnie je ocieplić, powiększyć, wprowadzić przytulny nastrój. Jeśli chodzi o elementy oświetlenia, które w ostatnim czasie podbiły nasze serca niewątpliwie na uwagę zasługują tak zwane cotton balls. Pod tą nazwą ukrywają się świetlne girlandy złożone z bawełnianych kuleczek. Emitowane światło jest delikatne, więc takie łańcuchy pełnią wyłącznie zadanie dekoracyjne.

Podchodząc do tematu oświetlenia nieco szerzej, w modzie wciąż są elementy inspirowane stylem skandynawskim. Jeśli chcemy urządzić dom w zgodzie z trendami, warto rozglądać się za prostymi lampami w neutralnych kolorach, z elementami drewna lub metalu.

Maszyny CNC

Meble – wysokiej jakości drewno

Aranżacja wnętrz czerpie w dużej mierze z trendów obecnych w innych dziedzinach życia, dlatego nikogo nie powinny dziwić inspiracje związane z naturą i ekologią. Doskonałym przykładem jest wielki powrót mebli z naturalnego drewna, które w przeciwieństwie do swoich tańszych zamienników (na przykład mebli z płyt wiórowych) wyróżniają się o wiele lepszą trwałością i wytrzymałością. Wysoka jakość mebli z naturalnego drewna niestety idzie w parze z wyższą ceną, jednak warto pamiętać o wielu zaletach takiego wyposażenia. Są to meble, które będą nam służyć przez długie lata, a dodatkowo mają właściwości antystatyczne, więc kurz nie powinien na nich tak łatwo osiadać.

Niezaprzeczalną zaletą mebli z naturalnego drewna jest też ich uniwersalny charakter i różnorodność – sprawdzą się zarówno jako element wnętrza w stylu nowoczesnym, rustykalnym, jak i klasycznym. Szerokie zastosowanie drewna widać również w propozycjach deweloperów, takich jak TLS Developer. Drewno coraz częściej jest materiałem, który wykorzystuje się też do budowy domu, na przykład do wykończenia elewacji.

Kolory – ukłon w stronę natury

W kwestii modnych kolorów najlepiej zdać się na autorytet w tej dziedzinie, czyli Pantone Color Institute. Jak co roku, w oparciu o aktualne trendy w modzie i sztuce, instytut wytypował paletę kolorów, które będą dominować w roku 2017 w architekturze wnętrz. Większość z barw zdecydowanie nawiązuje do natury, jednak nie zawsze są to kolory stonowane. Wśród odcieni, na które warto zwrócić uwagę przy urządzaniu wnętrza są między innymi: zieleń inspirowana odcieniem jarmużu, intensywna żółć przypominająca płatki kwiatów pierwiosnka oraz ognista, płomienna czerwień.