Dom z ryku wtórnego czy nowy

Data dodania: 05.10.2018


Jeżeli planujesz zakup domu lub też jego wybudowanie – na pewno przed tobą mnóstwo ważnych decyzji, a każda z nich wymaga dobrego przemyślenia. Możesz oczywiście wynająć takie przedsiębiorstwo, jak firma budowlana – budowa domu to dla nich bułka z masłem, dlatego warto jest postawić na sprawdzoną i polecaną firmę. Istnieje oczywiście rynek wtórny, możesz także zakupić gotowy dom od developera i może to być dla ciebie bardzo korzystne rozwiązanie.

Jeżeli interesuje cię wybudowanie domu – telefon do takiego przedsiębiorstwa, jak firma budowlana powinien być pierwszym wykonanym przez ciebie telefonem. Znaleźć dobrą ekipę nie jest łatwo, ale warto jest popytać o opinie znajomych lub też zrobić research w sieci. Wybór działki pod zabudowę domu na pewno tez nie będzie najprostszy – w końcu szukamy miejsca na nasz nowy dom! Później następuje etap przygotowania odpowiedniej dokumentacji oraz wybór najbardziej optymalnego dla nas projektu domu. Wszystkie te rzeczy może przejąć na siebie developer – dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu, a także szybciej wprowadzić się do nowej nieruchomości. Kim w zasadzie jest taka postać, jak developer? Mówiąc prostymi słowami – jest to po prostu inwestor, będący przedsiębiorcą z własną działalnością gospodarczą. Bardzo często taka osoba będzie specjalizowała się w budowie domów luksusowych, które są na bardzo wysokim poziomie. Taka osoba zadba o odpowiednią lokalizację nieruchomości oraz pomoże ci na każdym etapie budowy.

Domy od dewelopera Szczecin

Deweloper Szczecin

Developer może wynegocjować dużo lepsze warunki spłaty kredytu – pamiętaj jednak, aby wystąpić do banku po kredyt dużo wcześniej – koniecznie przed podpisaniem ewentualnej umowy z developerem. Zazwyczaj odbywa się to w taki sposób, że otrzymujemy do podpisania umowę rezerwacyjną – dzięki temu nie poniesiemy kosztów wydania aktu notarialnego, ale za to łatwo sprawdzimy naszą zdolność kredytową.

Budowa domów w mieście Szczecin nie musi być wcale skomplikowana, jednak wiele osób ceni sobie wygodę i kupuje gotowy dom na rynku pierwotnym. To developer w przypadku zawarcia z nim umowy czuwa nad transakcją kredytową, a dodatkowo bazując na swoim doświadczeniu może nawet negocjować jej warunki. Pamiętaj, że jeżeli kupujesz lub budujesz dom po raz pierwszy – możesz zrobić sporo błędów i nie jest to nic dziwnego. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce profesjonalistów, którzy są w stanie uchronić nas przed tego typu sytuacjami. Dużo zależy od Ciebie i twoich chęci – jeżeli jesteś osobą zapracowaną, postaw na profesjonalistów, ale możesz równie dobrze samodzielnie czuwać nad budową i dopilnować tego, aby wszystko było na niej w porządku.

Budowa domów Szczecin